Darwin a jeho ceny – Víťazi 2017

Je možné, že je hlúposť daná geneticky? Ak áno potom prirodzený výber musí znamenať, že sa hlúpi ľudia postupne stratia. A presne o tom sú darwinove ceny.


0
Share via

Je možné, že je hlúposť daná geneticky? Ak áno potom prirodzený výber musí znamenať, že sa hlúpi ľudia postupne stratia. A presne o tom sú darwinove ceny, ktoré sú inšpirované teóriou evolúcie, ktorú publikoval Charles Darwin.

Darwin a darwinove ceny

Američanka Wendy Northcuttová už od roku 1993 publikuje zoznam najhlúpejších úmrtí. Hlavných aktérov odmeňuje post mortem ocenením ktoré nazýva Darwinove ceny. Tie dostali názov  podľa  evolučnej teórie. Presnejšie podľa jeho autoram ktorým nie je nik iný ako  Charles Darwin. Získajú ich osoby, „ktoré skvalitnia genofond ľudstva tým, že sa z neho sami odstránia obzvlášť hlúpym spôsobom“, uvádza autorka na webe darwinawards.com.

Princípom ocenenia je teória, že ak gén „hlúposti“ spôsobil smrť, sám sa odstránil z genofondu ľudstva.

Rok 2017

Rok 2017 bol na kandidátov bohatý, no vyhrať nemôže každý.  V roku 2017 boli udelené štyri ocenenia a jedno čestné uznanie na ktoré sa spoločne pozrieme.

Jednosmerný lístok

V nemeckom meste Dortmun sa na letisku odohral zvláštny prípad. Muž nastriekal do automatu na lístky sprej. A nie len tak hocijaký sprej ale zmes aerosolu, ktorá je veľmi horľavá. A nakoniec škrtol zápalkou. Z automatu teda vytvoril šikovný trieštivý granát.

Vražedná selfie

V severomexickom meste Chínipas de Almada si dve tínedžerky chceli urobiť selfie. Samozrejme urobili tak hneď vedľa pristávacej dráhy na lietadlá. Na svoju selfie sa sústredili tak intenzívne, že nepočuli zvuk pristávajúceho lietadla. Obe dostali zásah krídlom lietadla, z ktorého sa už nespamätali.

Darwin - môžeš ho získať aj za selfie

Download

Matka nášho ďalšieho aktéra zamkla v izbe svojho syna. Jej dôvodom bola synova závislosť od alkoholu. V snahe zabrániť mu opiť sa, ho dohnala do zúfalej situácie. Svoju milovanú fľaštičku chcel získať tak, že sa pokúsil zliezť po internetovom kábli , ktorý viedol po stene budovy. Chlapec býval na deviatom poschodí. Rýchlejšie by sa dostal dole, už snáď len po optike.

Víťaz desaťročia

Za najlepšieho víťaza za posledných 10 rokov označili na darwinawards.com muža, ktorý dal do železného suda, ktorý mal mať funkciu kanóna hasiaci prístroj a zasypal ho karbidom vápnika. Nakoniec to celé zalial vodou. Ako poznáme zo základnej školy, výsledkom bola silná chemická reakcia, ktorá roztrhala sud na márne kúsky. Asi nemusíme rozmýšlať o tom, či muť prežil.

Čestné uznanie

Nasledujúci účastník dostal iba čestné uznanie. Nie preto, že by jeho hlúposť bola menšia, ale zázrakom prežil. Keďže nedokázal platiť za elektrinu, elektrárne ho odpojili od prúdu. Po troch mesiacoch to už viac nedokázal vydržať a zobral do rúl železný rebrík. S týmto rebríkom (áno železným) prišiel k stĺpu vysokého vedenia kde ho vztýčil a oprel o stĺp. Vyliezol naň a zapojil štartovacie káble do 7200 voltovového kondenzátora. Výboj bol tak silný, že prešiel káblami, mužom aj rebríkom ako po bleskozvode. To už nás hrdina ústáť samozrejme nemohol a spadol na zem. Aj napriek tomuto všetkému skončil iba v nemocnici.

Ďalší kandidáti na Darwinove ceny

 


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre