Spustili sme akceleráciu mobilných stránok!


0
Share via

V dobe mobilnej, keď sú všetci na G sieťach je pre Vaše mobilné dáta a Vašu spokojnosť dobrý každý jeden ušetrený bajt. Radi by sme Vám predstavili AMP a ako ho na našich stránkach môžete používať.

Možno aj práve túto stránku čítate s použitím tejto technológie.  AMP, alebo Accelerated Mobile Pages je open source projekt, ktorý je pod patronátom Googlu. Kedže je však open source, nepracuje na ňom iba Google, ale širšia komunita dobrovoľníkov. Cieľom tohto projektu je urobiť web na mobilných zariadeniach rýchlejší a príjemnejší na používanie.

Čo je to AMP?

Pointa AMP-u je znížiť obsah toho čo inak zobrauzjeme na počítači na úplné minimum. Nám ide o to, aby ste sa na naše stránky radi vracali a ich používanie bolo pre Vás príjemné. Preto sme spustili AMP verziu pre naše príspevky. Na podpore pre stránky ako je napríklad zoznam príspevkov a podobne zatiaľ pracujeme.

Z našej strany vyzerá AMP stránka napríklad takto:

Okrem toho, že má zjedodušený dizajn tak sme zaviedli nasledovné:

  • Zobrazujeme len jedinú reklamnú jednotku
  • Nezobrazujeme nič z postranného panelu
  • Nezobrazujeme komentáre

Ako používať AMP?

Pre každý príspevok existuje AMP verzia. Ak je napríklad príspevok na adrese http://cierny-humor.sk/meme/4580 tak je AMP verzia je http://cierny-humor.sk/meme/4580/amp. V prípade, že k nám prichádzate cez Google vyhľadávanie, na telefóne, mal by Vám začať ponúkať naše stránky v /amp tvare (aj keď môže chvíľu trvať kým google prehľadá naše AMP stránky).

Ak k nám prichádzate zo sociálnych sietí, budeme sa snažiť o to aby sme Vám dávali odkazy aj v AMP verzii.


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre