Dalších 5 druhov moralistov


0
Share via

Jeden z prvých článkov ktoré sme Vám na našom webe ponúkli bol prehľad 5 druhov moralistov. Odvtedy prešlo 1 a pol roka a veľa sa udialo. Moralisti (jednotné číslo Moralista) prešli evolúciou a ja mám pocit, že by som mal tento zoznam rozšíriť.

Nechápte ma zle. Konštruktívna kritika je v poriadku, aj upozornenie na to, že niečo nie je vtipné. Samozrejme, že každý má hranicu toho, čo mu príde vtipné niekde inde. Problém, ktorý nastáva a začína byť čoraz citeľnejší je však niekde inde.

Niektorí ľudia, ktoých prehnane nazývame Moralisti  prestávajú rozoznávať, kde je hranica toho kedy človek rozpráva vážne. Podnecovať nenávisť, vysmievať  sa niekomu do očí alebo sa ho snažiť  uraziť vtipné nie je. Je však dôležité uvedomiť si kontext a situáciu v ktorej daný vtip povieme. V prípade internetových stránok a sociálnych sietí je to trošku ťažšie, kedže každý kto si to číta je v inej situácii. Avšak pokiaľ existuje stránka ktorá sa na takúto formu obsahu zameriava, tak je logické, že taký obsah bude publikovať. Autori na takýchto stránkach (a tým nemyslím iba nás) počítajú s tým, že ľudia ktorí si budú ich príspevky čítať vedia o tom, že ide iba o pokus pobaviť aspoň časť ľudí.

6. Aktívny moralista

Nebezpečný druh moralistu. Väčšina moralistov je čiastočne pochopiteľná, pretože reagujú na obsah ktorý sa k nim dostal náhodou. Aktívny moralista ho však cielene vyhľadáva. Jeho životnou filozofiou je utkvelý pocit, že ak to nie je vtipné jemu, nemalo by to byť vtipné nikomu. Inými slovami – chodí do zmrzlinárne a štažuje sa, že tam majú zmrzlinu.

Aktívny moralista
Aktívny moralista

7. Moralista grco

Grco často komentuje o tom, ako je ten obrázok nechutný, je mu zle s autora a ľudí ktorým sa to páči. Nuž, niekto zrejme nepotrebuje ani alkohol aby strávil noc na záchode. Stačí mu Čierny Humor!

8. Konšpiračný moralista

Zem je pre neho plochá, za stránkami na facebooku stoja ilumináti a nosí alobal na hlave aby mu svetové vlády nemohli čítať myseľ. Vyznačuje sa tým, že všade prezentuje konšpiračné teórie aj keď to nikoho nezaujíma. Pravá šou začína, keď zistí, že si spravil meme v ktorom si robíš srandu o „pravde.“

Konšpiračný rage
Konšpiračný rage

9. Moralista – Extrémista

Miluje všetky vtipy ktoré sa navážajú do ľudí iných ako on. Ale ak sa čo i len slovkom obtrieš okolo je Voocu  tak sa pre neho staneš nežiadúci číslo 1. Poznávací znak číslo jedna: Jeho nepriateľom je gramatika. U nás ich naštastie veľa nie je, takže týmto vzdávame hold stránkam ktoré sa s nimi pasujú denne.

10.  Znásilňovač tlačidla nahlásiť

Ak by tlačidlo nahlásiť bol človek tak s ním nadviaže ľúbostný vzťah. Pri každom nahlásení príspevku prežíva viacnásobný orgazmus s pocitom, že spravil svet lepším. Od kedy facebook pridal nahnevaný like tak ho dáva skoro všade.

Moralista v akcii
Moralista v akcii

Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
1
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre