Nové smerovanie stránky


0
Share via

Občas nám niekto hádže polená pod nohy a my sme nútený prispôsobiť sa novej situácii. Porozprávajme sa teda o našej budúcnosti na facebooku, a prečo nám facebook vráža nôž do chrbta.

Ako sme začali

Písal sa rok 2013, keď sme sa s druhým zakladateľom rozhodli založiť facebookovú stránku Čierny humor.  Vtedy sme nemali žiadne skúsenosti so spravovaním stránok, ani s vytváraním meme obrázkov či vtipov. Fungovali sme pomaly. A pomaly sme sa učili. Postupne sme sa všetko naučili, dokonca máme vlastný plugin do grafického editora ktorý nám pridáva logo na fotky. Prešli sme dlhú cestu. Zistili sme ako fungujú ľudia na sociálnych sieťach, čo sa im páči a čo nie.

Celý tento čas sme držali naivnú exkluzivitu sociálnej sieti facebook. Za tento dlhý čas nám facebook nedal za naše úsilie nič. Teda vlastne dal nám seba. Svoj vynikajúci potenciál na šírenie obsahu ktorý donedávna fungoval skvele. Vybudovali sme komunitu, v ktorej sme mali radosť z toho ako si viete v komentároch medzi sebou písať. Páčilo sa nám, že posielate do správ vlastné obrázky  a píšete nám. Jeden čas sme dostali nový nápad. Založme si web. A tak vznikol cierny-humor.sk a o chvíľku sa pripojil aj ciernyhumor.eu  Web bol však pre nás stále minoritná platforma. Vedeli sme,  že ludia majú radšej fotky priamo na facebooku nie cez odkaz.  Pre zaujímavosť – v tom čase sme dosahovali omnoho väčšie dosahy príspevkov ako stránky s podobným počtom fanúškov. To prispelo k nášmu rýchlemu rastu a naznačilo nám, že to čo robíme – robíme dobre.

Doba temna

Problém sa začal diať na začiatku roku 2017. Facebook nás začal čoraz častejšie blokovať. Sprísneli podmienky. Aj napriek tomu že normy komunity facebooku uvádzajú, že povoľujú humor a satiru aj na citlivé témy, pre nás to tak nejak neplatilo. Celá situácia vyvrcholila v októbri keď nám zrušili pôvodnú stránku. Začali sme znovu ale facebook na nás stále tlačí a blokuje nám účty. To nám vytvára dalšie problémy v osobnom živote, keďže si potom nemôžeme písať s priateľmi ani s rodinou. Navyše máme stále nad hlavou damoklov meč dalšieho zrušenia.

 

Situácia s facebookom nás mrzí, kedže je to známka toho, že nás niekto zrejme nechápe a myslí si, že sa snažíme útočiť na konkrétne osoby alebo skupiny ľudí. To nie je pravda, nakoľko publikujeme iba humor. Veľmi sa divíme, že niekto kto robí podobný, prípadne ofenzívnejší obsah ako my má iné pravidlá. Týmto by som chcel zároveň apelovať na adminov iných stránok ktoré fungujú iba na facebooku, aby si dávali pozor a mali plán B, pretože nikdy neviete kde zaútočia cenzory.

Improvise, adapt, overcome

Preto, ak ešte budeme vôbec aktívny na facebooku (čo by sme radi, kedže vieme že naši fanúšikovia tam fungujú), bude pre nás facebook minoritná platforma. Náš hlavný kanál na publikovanie sa stane tento web.  Ohľadom webu chystáme viacero noviniek.

  • Kompletný redizajn
  • Možnosť publikovania príspevkov aj Vami
  • Lepšia dostupnosť na mobilných zariadeniach
  • A mnoho dalšieho
  • Máme niekoľko nápadov na originálny obsah

Samozrejme nie je to niečo čo by sme už nespomínali, no kedže to robíme sami nejaký čas to trvá. Veríme, že čoskoro to celé spustíme. V prípade, že máte záujem o publikovanie príspevkov už teraz, môžete tak urobiť prostredníctvom siete reddit. Táto sieť síce nemá na Slovensku a v Českej Republike veľa priaznivcov, no jej myšlienka sa nám páči a radi by sme ju podporili. V prípade, že nám chcete pomôcť môžete nám skúsiť navrhnúť sieť kam by sme sa mohli uberať a pokúsime sa Vám výjsť v ústrety. Instagram to však určite nebude, keďže ten je vo vlastníctve facebooku, takže si nemyslíme že by tam bol rozdiel.

Zároveň je možné, že znížime kvantitu príspevkov v záujme kvality. Dôvod je hlavne ten, že  by sme chceli publikovať maximum originálneho obsahu. Budeme radi ak budete v rámci možností nadaľej zdieľať naše príspevky z webu na facebooku, čím nám pomôžete fungovať ďalej.  Facebook stránku sa pokúsime udržať v chode čo najdlhšie ako to pôjde no budeme tam zrejme už pridávať iba odkazy na web.


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre