Facebook nám zmazal stránku – pomôžete nám ju získať späť?


0
Share via

Občas to tak býva že máte blbý pocit a blbý pocit sa vyplní. Už dlhší čas sme mali pocit že niekomu ležíme v žalúdku a  facebook si nás neželá.

Dnes, 2.Októbra facebook zmazal našu facebookovu stránku. Od roku 2013 sme Vám postupne prinášali čierny humor a budovali si s Vami priateľské vzťahy a samozrejme sme sa snažili zlepšovať našu tvorbu. Vážime si všetkých naších fanúšikov. Teší nás ak vidíme komentovať rovnakých ľudí ktorý sa k nám vracajú. Preto nás neteší situácia ktorá nastala.

Pre tých ktorý s nami neboli od začiatku ozrejmíme náš príbeh a povieme ako nám môžete pomôcť.

Stránku sme založili v roku 2013 niekedy koncom roka presný dátum si nepamätáme. Spočiatku sme sa tomu venovali len tak „vlažne“ čomu nasvedčuje aj počet „lajkov“ ktoré sme v ten čas získavali. Tvorbe sme sa naozaj začali venovať až na začiatku roka 2015. Vtedy sme mali na facebooku zhruba 1000 fanúšikov. V rovnakom čase o rok neskôr sme už dosiahli hranicu 10 000 ľudí. V tom čase prišiel zlom a už 19. Novembra 2016 sme prekročili hranicu 100 000 fanúšikov. V nastolenom trende sme s Vašou pomocou pokračovali aj v roku 2017.

Už od začiatku tohto roka sme však začali cítiť tlak zo strany facebooku. Témy ktoré boli doteraz v poriadku boli zrazu na facebooku tabu. Aj keď sa to nepáčilo nám ani Vám, boli sme facebookom tlačený k tomu aby sme prispôsobovali obsah. A tak naša kvalita klesala a veľa krát sme zverejnovali príspevky ktoré neboli čierny humor.  Veľa fanúšikov nás kvôli tomu opustilo, čo nám je úprimne ľúto.

A tak teraz o počte niečo čo cez 175 000 fanúšikov facebook našu stránku zrušil. Je očividné že sa nám to nepáči. Zvlášt je pre nás nepochopiteľné to, že v poslednej dobe sme si na normy komunity dávali pozor.

Keď už sa o tom bavíme, facebook sa v tomto ohľade správa naozaj zvláštne. Veľakrát sa mi stalo, že niekto zdieľaľ príspevok ktorý bol zakrytý s tým, že jedná o grafický obsah. Áno jednalo sa nazaj o grafický obsah, bolo v ňom plno krvy a zranení. A bolo to na facebooku. A oproti tomu som ja pridal na facebook vtip o téme ktorá nebola možno pre každého príjemná a dostal som za to ban na 30 dní.

Aby sme citovali facebook

 povoľujeme humor, satiru a sociálne komentáre

So pretty Dog from gifs

Ako budeme pokračovať?

Kedže sme mali blbý pocit už dlhšie, založili sme komunitu na sociálnej sieti reddit. Do tejto skupiny, môžete prispievať aj vy.

Pozrušení sme založili aj novú stránku na facebooku.

Zároveň sme napísali na podporu facebooku, aby prehodnotili svoje rozhodnutie. Je síce malá šanca, že stránku obnovia no stále tu je. A tu by sme Vás chceli požiadať o pomoc. Poteší nás, ak ukážete facebooku, že Vám na našej stránke záleží. Urobiť tak môžete na tejto stránke alebo emailom na info@facebook.com 

Nápad čo napísať je v nasledujúcom obrázku.

Pomôcť nám môžete aj zdieľaním tohto článku.

Čo ak to nepomôže?

Tak jednoducho založíme novú stránku. Aj keď je možné že sa už v tomto prípade nebudeme venovať iba čiernemu humoru, kedže je zrejmé, že sa facebook stáva miestom, kde sa 175 000 ľudí nemôže zabávať len kvôli tomu, že sa to niekomu nepáči…

Zároveň, už dlhšie chystáme kompletnú prerábku tohoto webu. Web bude viac komunitne založený, a chystáme sa Vám priniesť aj novinky ktoré sa Vám isto budú páčiť. O tom ale nabudúce 🙂

Na všetkom intenzívne pracujeme a veríme, že Vám to prinesieme čo najskôr 🙂

Pár slov na záver

Je smutné, že v roku 2017 sú niektoré témy tabu. Čierny humor sa naozaj niekomu môže zdať necitlivý, bolo však už mnohokrát dokázané, že tak ako každý iný humor plní v spoločnosti isté sociálne funkcie. Mať rád a smiať sa na čiernom humore neznamená že sme necitlivé monštrá. Práve humor dokáže niekedy na danú tému otvoriť diskusiu. Komično v čiernom humore nastáva práve z kontrastu medzi tým čo je očakávané, a tým čo sa deje. Mnohokrát sa stane, že sa človek aj na niečom zasmeje a potom si uvedomí na čom sa zasmial. Samozrejme je niečo úplne iné mať rád čierny humor a mať sadistické uspokojenie z neštastia druhého človeka. To však myslím nie je prípad našej stránky a ak to niekto pochopil niekedy opačne, tak sa mu hlboko ospravedlňujem.


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre