Pentagramček

Ako sa dá humor a satira dostať do hudby? Odpoveďou je kapela pentagramček. Sú málo chápaní, čelia moralistom rovnako ako my. Rovnako ako my robia to čo ich baví s úsmevom na perách.


0
Share via

Ako sa dá humor a satira dostať do hudby? Odpoveďou je kapela pentagramček. Sú málo chápaní, čelia moralistom rovnako ako my. A rovnako ako my robia to čo ich baví s úsmevom na perách.

Logo skupiny pentagramček
Logo skupiny pentagramček

Pentagramček? Kto alebo čo je to!

Hudobná skupina pentagramček nahráva ako keby satanastické pesničky pre deti. Normálne uvažujúcemu človeku hneď dôjde, že ide o žart. Bohužiaľ pod tlakom moralistov už skupina na istý čas svoju činnosť prerušila. Ich postoj chápeme, nie je totiž príjemné neustále čeliť takému tlaku. Nakoniec sa však rozhodli pokračovať a naďalej robia pár koncertov, prípadne nahrávajú nové skladby.

Ich tvorbu tvoria hlavne paródie na skladby iných umelcov. Z nich preberú noty prípadne tému a text vytvoria podľa seba. Podľa ich profilu mali v roku 2017 minimálne 4 koncerty, čo nie je veľa. Je to však určite pekné vzhľadom na to, že ide o čistú srandu. Na ich textoch sa dá výborne pobaviť, takže poďme smelo do toho!

Najznámejšie skladby

Skupina publikovala viacero skladieb a uverejniť ich tu všetky určite nie je naším cieľom. Vybrali sme preto len zopár, ktoré sa nám páčia. Ak sa vám páčia určite si nájdite ďalšie.

1. Kamarát

Medzi ich najznámejšie skladby určite patrí kamarát. Nemusíme ani hádam uvažovať o tom kto je týmto kamarátom. Ak Vám to stále nie je jasné, skúste hádať ešte raz!

2. Môj malý pes bobi vykopáva hroby

Môj ročník si určite spomenie na psa Bobiho Martina Madeja, ktorý mu stále zle robí. No a psík od pentagramčeku s rovnakým menom? Ten vykopáva hroby! A raz vykope aj Teba! Opäť veľmi vydarená paródia na orginálnu pesničku.

3. Sčítavanie

Nevinná pesnička o počítaní. Alebo nie? V tejto pesničke zistíme, kto deti naučil počítať a aké príklady spočítavajú. A hlavne aké číslo je ich výsledkom!

Ich novšie veci a dátumy koncertov určite sledujte na ich facebooku prípadne bandzone


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre