Ďalšie darwinove ceny z roku 2018

Rok 2018 bol podobne ako rok 2017 na kandidátov bohatý, no vyhrať nemôže každý. Prvé štyri miesta sme Vám už priniesli. Tak sa pozrime na ďalšú štvoricu.


-1
Share via
-1 points

Darwin a darwinove ceny

Američanka Wendy Northcuttová už od roku 1993 publikuje zoznam najhlúpejších úmrtí. Hlavných aktérov odmeňuje post mortem ocenením ktoré nazýva Darwinove ceny. Tie dostali názov  podľa  evolučnej teórie. Presnejšie podľa jeho autoram ktorým nie je nik iný ako  Charles Darwin. Získajú ich osoby, „ktoré skvalitnia genofond ľudstva tým, že sa z neho sami odstránia obzvlášť hlúpym spôsobom“, uvádza autorka na webe darwinawards.com.

Princípom ocenenia je teória, že ak gén „hlúposti“ spôsobil smrť, sám sa odstránil z genofondu ľudstva.

Rok 2018

Rok 2018 bol podobne ako rok 2017 na kandidátov bohatý, no vyhrať nemôže každý. Prvé štyri miesta sme Vám už priniesli. Tak sa pozrime na ďalšú štvoricu.

8. Abu Hamam

Od zakladateľa a vodcu teroristickej organizácie Hamas by ste očakávali, že vie so zbraňou narábať. To však nebol prípad Abu Hamama, ktorý si kontroloval svoju zbraň. Tá mu vystrelila rovno do tváre.

7. Pytón na motorke

Zaim Kosnan cestoval na motorke. Jedného dňa zbadal pri ceste 3.5 metrového pytóna. Zrejme ho napadlo, že má veľkú cenu a tak sa ho pokúsil chytiť. Prvé kolo skutočne vyhral. Avšak počas toho, ako svojho nového pytóna viezol domov na motorke, pytón sa rozhodol objať svojho nového pána.

6. Žijúci nositeľ darwinovej ceny

Nestáva sa často, že niekto prežije a získa darwinovu cenu. U pánov na to vše existuje zaručený recept. Podľa zákonov v Arizone nepotrebujete na držanie zbrane žiadne šepciálne povolenie. Ba dokonca ani puzdro na zbraň.

Pán, ktorý nakupoval v obchode sa poteicky nachádzal v oddelení mäsa, keď mu zbraň, ktorú nosil za opaskom skĺzla do nohavíc. Počas toho, ako si ju naprával omylom stlačil spúšť. Vzhľadom na to, že nie je schopný dalšej reprodukcie, je to jeden z dalších prípadov žijúceho nositeľa darwinovej ceny.

5. Valentínka

Určite všetci poznáme aké je to zlé pohádať sa s milovanou osobou. Počas hádky povieme veci, ktoré možno tak ani nemyslíme (alebo konečne povieme čo si myslíme?). No horšie je, ak od slov prejde k činom. 19 ročný mladík takto jedného decembrového dňa strčil svoju priateľku do rieky a skočil tam za ňou aby ju stiahol pod vodu.

Plán mal však jednu chybičku krasy. Nevedel plávať. Ona áno. Zatiaľ čo odplávala do bezpečia, mladík klesol na absolutne dno. V dvojstupňovej vody. V nemocnici zomrel 14. februára.Like it? Share with your friends!

-1
Share via
-1 points

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre