Darwinove ceny za rok 2018

Je možné, že je hlúposť daná geneticky? Ak áno je možné gén hlúposti odstrániť?


1
Share via
1 point

Darwin a darwinove ceny

Američanka Wendy Northcuttová už od roku 1993 publikuje zoznam najhlúpejších úmrtí. Hlavných aktérov odmeňuje post mortem ocenením ktoré nazýva Darwinove ceny. Tie dostali názov  podľa  evolučnej teórie. Presnejšie podľa jeho autoram ktorým nie je nik iný ako  Charles Darwin. Získajú ich osoby, „ktoré skvalitnia genofond ľudstva tým, že sa z neho sami odstránia obzvlášť hlúpym spôsobom“, uvádza autorka na webe darwinawards.com.

Princípom ocenenia je teória, že ak gén „hlúposti“ spôsobil smrť, sám sa odstránil z genofondu ľudstva.

Rok 2018

Rok 2018 bol podobne ako rok 2017 na kandidátov bohatý, no vyhrať nemôže každý.  Tak sa pozrime na to, kto si to „zaslúžil“ tentokrát.

4. Selfie s medveďom

Občas sa stane, že si pri jazde autom potrebuješ uľaviť. Rovnako to musel cestou zo svadby spraviť aj Prabhu Bhatara. A tak odparkoval svoje auto vedľa lesa. Z podrepu si všimol zraneného medveďa. A tak sa rozhodol, že selfie s medveďom môže získať iba raz. Jeho spolucestujúci zostali v aute a natáčali si ho.

3. Dopravné kužele

Keď sú na ceste dopravné kužele, nemusia ťa varovať iba pred výtlkmi. Môže to byť aj napríklad spadnuté elektrické vedenie. Anthony G. sa však asi ponáhľal a nemal čas skúmať prečo tam tie kužele sú.

2. Lenivý zvárač

Ak si niekedy zváral plynom vieš, že kyslík a acetylén musia byť v dvoch oddelených nádobach. Howard Miller však chcel ušetriť čas, a zrejme chýbal na hodine chémia. Naštastie so sebou Howard nikoho nezobral. Keď jeho kamarát videl, že Howard nedbá na jeho varovania, zobral nohy na plecia skôr ako to Howard odpálil.

1. Misionár

John Allen Chau, samozvaný misionár sa rozhodol vydať na dobrodružstvo. A to rovno na ostrov kde žije 60 000 rokov stará civilizácia bez konktaktu zo zvyškom ľudstva. John sa im rozhol priniesť dary v podobe nožníc, futbalovej lopty a Ježiša. Na tom by možno nebolo nič zlé. Kmeň však bol známy vďaka dobre zdokumentovantovaným prípadom nulovej tolerancie voči návštevníkom.


Like it? Share with your friends!

1
Share via
1 point

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
1
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre