5 druhov moralistov

Moralista je človek ktorý berie všetko a hlavne humor prehnane vážne. Čierny humor naozaj nemusí byť pre každého kedže nemá hranice a robí si srandu aj z vecí z ktorých by nemal. Čím je ale moralista výnimočný?


0
Share via

Všetci ich poznáme, všetci nad nimi krútime hlavami. Ich revír je internet, ich tempo je vražedné, ich protivníci sú všetci s nadhľadom uvažujúci ľudia. Sú v nasadení 24 hodín denne – Moralisti. Ak niekto ešte mal toľko šťastia, že sa s týmto pojmom nestretol, tak moralista je človek ktorý berie všetko a hlavne humor prehnane vážne. Uznávame, že čierny humor naozaj nemusí byť pre každého kedže nemá hranice a robí si srandu aj z vecí z ktorých by nemal. Čím je ale moralista výnimočný?

 

Moralisti vs Čierny Humor?

Mnoho ľudí vníma určitý rozpor medzi priaznivcami čierneho humoru a skupinou ľudí o ktorých je tento článok. naším cieľom nie je znevažovať kritiku. Pokiaľ je kritika konštruktívna je to v poriadku. Samozrejme sa môže stať, že niektoré vtipy nie sú dobre a sú iba ofenzívne. No je dôležité uvedomiť si, že aj napriek tomu bolo ich cieľom pobaviť. Ak sa to nepodarí nie je to smrteľný hriech, je to len zlý vtip. Problém, ktorý však vnímame je hlbší. Je ním myšlienka toho, že by sa z niečoho nemala robiť sranda. Myšlienky na to, že ak niečo nie je vtipné niekomu, nemalo by to byť vtipné niekomu. Ako všetko na tejto stránke, aj tento článok berte s rezervou. Na túto tému si môžete ďaľej prečítať o tom ako nám facebook zrušil stránku (ktorú sme samozrejme založili znovu) a ako sme nakoniec upustili od publikovania priamo na facebook.

Čierny humor

Síce nemám pocit, že by to bolo potrebné vysvetľovať, ale ak niekomu stále nie je jasné čo je to čierny humor, má tak možnosť dočítať sa na našej stránke, rovnako ako aj na wikipédii.

Čím je moralista špeciálny?

Tým, že má potrebu sa k vtipu vyjadriť a nedajbože si myslieť, že svojim komentárom niečo zmení. Obyčajne to spôsobí iba to, že v očiach mnohých ľudí zo seba spraví debila. Rozdeľme si teda moralistov do niekoľkých skupín:

1. Moralista obyčajný

Tento druh moralistov nie je v zásade ničím špeciálny. Medzi ich základné frázy patria vety ako „Z tohto sa sranda nerobí!“ alebo „Ako si z tohto môžete robiť srandu?!“ Keď im chcete niečo vysvetliť zvyknú sa degradovať na niektorý špeciálny druh.

2. Moralista fanúšik

Je moralista ktorý sa smeje na vtipoch o hocičom ale keď si robíte srandu z toho, že sa ich obľúbená postavička odpravila zo sveta majú pocit že ste im práve pretiahli niečo istým otvorom na tele.

3. Moralista „pedofil“

6 miliónov mŕtvych židov? V pohode nemám problém. Hladujúci ľudia? Klídek. Vtipy o deťoch? Tak to si prehnal!!! Tento vzdialený príbuzný predošlého typu sa vo svojom moralizme orientuje nie na hviezdičky show biznisu ale na deti.

Moja reakcia keď moralista napíše komentár
Moja reakcia keď moralista napíše komentár

Vo vzácnych prípadoch, vlastne chcem povedať často, sa stáva že moralista nesie znaky oboch skupín. Ostáva nám potom už len dúfať, že sa nebude ďalej rozmnožovať.

4. Moralista neprajník

Tento druh moralistov nadobúda mylné presvedčenie, že ho pochopíš ak si predstavíš, že sa tragická situácia stane Tebe, Tvojim deťom prípadne inej rodine. Medzi časté vety patrí napríklad „Bodaj by sa Ti narodilo takéto dieťa.“ A potom, že kto je tu zlý človek?

5. Moralista gramatik

Úhlavný nepriateľ členov komanda Gramatikz. Spravidla ide o mutáciu iného typu moralistu. Tento moralista je jediný tvor ktorý spraví v jednej vete extrémne gramatické chyby ktoré neujdú ani bežným ľudom.

 

Ak sa Vám tento článok páčil má aj pokračovanie.


Like it? Share with your friends!

0
Share via

What's Your Reaction?

LOL LOL
0
LOL
ROFL ROFL
0
ROFL
SUPER SUPER
0
SUPER
WTF WTF
0
WTF
HNUS HNUS
0
HNUS
Distro

Pekelná stráž

Zrodený z pekelných ohňov. Jeho misia je baviť ľudí, jeho príspevky sú mocné!

0 Comments

Facebook komentáre